W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń lub napisz do naszego działu obsługi klienta: +48 514 340 012

Darmowa dostawa

Kominek na raty

Kratki

Kaseta kominkowa ARKE 75 8 kW fi 150

5,080.00 

Zadzwoń jeżeli masz jakieś pytania na temat produktu

Kaseta kominkowa Arke to palenisko zamknięte, które można zamontować w istniejących paleniskach otwartych lub wykorzystać do indywidualnej zabudowy. Jego prosty, a zarazem elegancki design harmonizuje z doskonałymi parametrami cieplnymi. Wyposażona jest w system czystej szyby oraz oddzielny pojemnik na popiół, co ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. Spełnia kryteria: Ekoprojekt, BImSchV 2

Wysokość (cm) 57.2
Głębokość (cm) 47
Szerokość (cm) 82

Klasa energetyczna:

SKU: KASETA/ARKE/75 Kategoria: Tagi: ,
Kominek na raty

Dane techniczne

Moc nominalna
8 kW
Sprawność cieplna
83%
Zakres mocy grzewczej
4.0 – 11.0 kW
Klasa efektywności
A+
Średnica wylotu spalin
150 mm
Temperatura spalin
171 °C
Maksymalna długość polan
Minimalne pole czynne kratek wylotowych
≥500 cm²
Gwarancja
5 lat/a
Szerokość
82 cm
Masa
115 kg
Materiał wykonania
Stal
Spełnia kryteria Ekoprojektu
tak

Opis Produktu

Model ARKE 75 8 kW fi 150

Poprawione spalanie i utrzymanie temperatury są zapewnione dzięki zastosowaniu komory spalania wyłożonej materiałem TERMOTEC, który akumuluje ciepło, podnosząc temperaturę w palenisku. Deflektor umożliwia dodatkowe spalanie cząstek opału poprzez wydłużenie drogi spalin, co zwiększa efektywność spalania i minimalizuje emisję szkodliwych substancji. Kaseta wyposażona jest w turbiny pod komorą spalania, z trzystopniową regulacją wentylatorów:
  • W pozycji 0 turbiny automatycznie włączają się i pracują z obniżoną prędkością po osiągnięciu temperatury 50°C (czujnik umieszczony poniżej popielnika).
  • W pozycji 1 turbiny pracują ciągle z obniżoną prędkością niezależnie od pracy kasety.
  • W pozycji 2 turbiny pracują ciągle z pełną prędkością niezależnie od pracy kasety.
Turbiny zapewniają efektywne rozprowadzenie ciepła do otoczenia. Regulacja powietrza odbywa się poprzez mechanizm nad drzwiami pieca, umożliwiając doprowadzenie powietrza do górnej części wkładu, gdzie odbywa się dodatkowe spalanie gazów, ograniczając emisję CO. Powietrze skierowane na szybę pomaga usunąć ognień i dym, redukując osadzanie się sadzy. Dodatkowo, można podłączyć zewnętrzne źródło powietrza, montując króciec dolotu zimnego powietrza oraz odpowiedni popielnik, jednak ta opcja dotyczy jedynie wkładów produkowanych po 1 maja 2018 roku.

BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Front wkładu został wyposażony w ceramikę żaroodporną, która wytrzymuje temperaturę do 660°C, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo. Nasze szkło posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa. Korpus i front wkładu są odporne na wysokie temperatury dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej stali, co gwarantuje trwałość i niezawodność. Doskonała szczelność jest zapewniona dzięki solidnym spawom wykonanym w osłonie gazu szlachetnego. Elementy stalowe są precyzyjnie wycinane laserowo i następnie wyginane na giętarkach CNC, co zapewnia wysoką jakość wykonania.

WYGODNE UŻYTKOWANIE

Czyszczenie wkładu jest łatwiejsze dzięki zamontowanemu rusztowi oraz pojemnikowi na popiół. Ograniczone osadzanie się sadzy zapewnia zastosowany system czystej szyby. Kurtyna powietrzna oddziela szybę od paleniska, co utrzymuje ją czystą.

NOWOCZESNY DESIGN

Wkład posiada pojedynczą, dekoracyjną szybę typu glass, co nadaje mu elegancki i nowoczesny wygląd, a także optycznie powiększa front wkładu, podkreślając wizję ognia. Drzwi wkładu są wyposażone w wygodną klamkę.

EKSPLOATACJA EKOLOGICZNA

Urządzenie spełnia wymagania Ekoprojektu oraz normy BImSchV 2, które określają maksymalną emisję CO, co zapewnia ekologiczne spalanie.

Rysunek techniczny

rysunek techniczny Kaseta kominkowa ARKE 75 8 kW fi 150

Polecane produkty

Poleca również:

Opinie o produkcie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kaseta kominkowa ARKE 75 8 kW fi 150”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Montaż Kominków

MM Kominki to nie tylko sklep z kominkami, ale również profesjonalny montaż kominków. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania kominkowe, aby spełnić Twoje wszystkie potrzeby! Nasze 14 letnie doświadczenie w sprzedaży i montażu kominków pozwala nam dokładnie określić jakiego kominka potrzebują twoje cztery kąty!

Montujemy w promieniu 150 km od Radomia