W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń lub napisz do naszego działu obsługi klienta: +48 514 340 012

Darmowa dostawa

Kominek na raty

Kratki

Kaseta kominkowa ARKE Black 8 kW fi 150

5,110.00 

Zadzwoń jeżeli masz jakieś pytania na temat produktu

Kaseta kominkowa Arke czarne wyłożenie reprezentuje rodzaj paleniska zamkniętego, który można zamontować zarówno w istniejących paleniskach otwartych, jak i w indywidualnej zabudowie. Jej prostota i elegancja doskonale współgrają z wyjątkowymi parametrami cieplnymi. Wyposażona jest w innowacyjny system czystej szyby oraz osobny pojemnik na popiół, co ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. Spełnia kryteria: Ekoprojekt, BImSchV 2

Wysokość (cm) 52
Głębokość (cm) 47
Szerokość (cm) 76

Klasa energetyczna:

SKU: KASETA/ARKE/70/BLACK Kategoria: Tagi: ,
Kominek na raty

Dane techniczne

Moc nominalna
8 kW
Sprawność cieplna
84%
Zakres mocy grzewczej
3.5 – 10.0 kW
Klasa efektywności
A+
Średnica wylotu spalin
150 mm
Temperatura spalin
165 °C
Maksymalna długość polan
Minimalne pole czynne kratek wylotowych
≥500 cm²
Gwarancja
5 lat/a
Szerokość
76 cm
Masa
110 kg
Materiał wykonania
Stal
Spełnia kryteria Ekoprojektu
tak

Opis Produktu

Model ARKE Black 8 kW fi 150

Wykorzystując komorę spalania TERMOTEC, kaseta kominkowa Arke gwarantuje efektywniejsze spalanie oraz dłuższe utrzymywanie temperatury. Materiał akumulujący ciepło podnosi temperaturę w palenisku, co przyczynia się do optymalnego wykorzystania energii. Dodatkowo, dzięki deflektorowi, który wydłuża drogę spalin, dochodzi do dokładnego dopalania cząstek opału. Ten proces nie tylko zwiększa efektywność spalania, ale również minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Kaseta wyposażona jest w turbiny, umieszczone pod komorą spalania, z trzystopniową regulacją pracy wentylatorów.W zależności od wybranej pozycji:
  • Pozycja 0: Turbiny automatycznie włączają się i pracują ze zredukowaną prędkością po osiągnięciu przez czujnik temperatury 50°C.
  • Pozycja 1: Turbiny pracują ciągle ze zredukowaną prędkością niezależnie od pracy kasety.
  • Pozycja 2: Turbiny pracują ciągle z pełną prędkością niezależnie od pracy kasety.
Działanie turbin zapewnia efektywne rozprowadzanie ciepła do otoczenia poprzez wymuszenie obiegu powietrza. Regulacja powietrza odbywa się za pomocą mechanizmu zainstalowanego nad drzwiami pieca. Otwarcie mechanizmu umożliwia doprowadzenie powietrza do wkładu, co sprzyja dopalaniu gazów powstałych podczas spalania drewna, ograniczając emisję szkodliwego CO do atmosfery. Ponadto, skierowanie powietrza na szybę skutecznie usuwa sadzę, pozostawiając ją czystą.

NAJWYŻSZY POZIOM BEZPIECZEŃSTWA

Front wkładu wyposażony jest w ceramikę żaroodporną, zdolną wytrzymać temperaturę do 660°C. Szkło oferowane przez nas posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa. Korpus i front wkładu są odporne na wysokie temperatury, dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej stali. Solidne spawy wykonane w osłonie gazu szlachetnego zapewniają doskonałą szczelność. Elementy stalowe są wycinane laserowo przy użyciu nowoczesnych urządzeń, a następnie gięte na giętarkach CNC.

KOMFORTOWE UŻYTKOWANIE

Dzięki zamontowanemu rusztowi i pojemnikowi na popiół, utrzymanie wkładu w czystości jest łatwiejsze. System czystej szyby ogranicza osadzanie się sadzy, a kurtyna powietrzna odgradza szybę od paleniska, zapobiegając jej zabrudzeniu.

NOWOCZESNY DESIGN

Kaseta wyposażona jest w pojedynczą, dekoracyjną szybę typu glass, nadającą jej elegancki i nowoczesny wygląd. To rozwiązanie optycznie powiększa front wkładu, podkreślając wizję ognia. Drzwi wkładu posiadają wygodne klamki.

EKSPLOATACJA EKOLOGICZNA

Urządzenie spełnia wymagania Ekoprojektu oraz normy BImSchV 2, ograniczając emisję CO do minimum.

Rysunek techniczny

rysunek technicny Kaseta kominkowa ARKE 8 kW fi 150

Polecane produkty

Poleca również:

Opinie o produkcie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kaseta kominkowa ARKE Black 8 kW fi 150”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Montaż Kominków

MM Kominki to nie tylko sklep z kominkami, ale również profesjonalny montaż kominków. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania kominkowe, aby spełnić Twoje wszystkie potrzeby! Nasze 14 letnie doświadczenie w sprzedaży i montażu kominków pozwala nam dokładnie określić jakiego kominka potrzebują twoje cztery kąty!

Montujemy w promieniu 150 km od Radomia