W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń lub napisz do naszego działu obsługi klienta: +48 514 340 012

Darmowa dostawa

Kominek na raty

Kratki

Kominek Powietrzny Stalowy Nadia 9 KW Ø 200

6,380.00 

2 w magazynie

Zadzwoń jeżeli masz jakieś pytania na temat produktu

Komora spalania wyłożona jest materiałem akumulującym ciepło, TERMOTEC, co skutkuje bardziej efektywnym spalaniem i dłuższym utrzymywaniem temperatury w palenisku. Dopalanie cząstek opału we wkładzie jest realizowane przez deflektor, który wydłuża drogę spalin. Ten proces zwiększa efektywność spalania, zapewniając lepsze wykorzystanie energii i minimalizując emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Dostarczanie powietrza do wkładu odbywa się wyłącznie z zewnątrz poprzez wbudowany króciec dolotu powietrza o średnicy fi 125 mm. Regulacja odbywa się za pomocą przepustnicy umieszczonej pod drzwiczkami, co eliminuje błędy w użytkowaniu. Cały mechanizm działa bardzo cicho i bezawaryjnie.

Spełnia kryteria

  • Ekoprojekt
  • Rekuperacja
  • KRATKI PRO
  • BImSchV 2

Klasa energetyczna:

Kominek na raty

Dodaj do zestawu

Dane techniczne

Moc nominalna
9 kW
Sprawność cieplna
80%
Zakres mocy grzewczej
5.0 – 11.0 kW
Klasa efektywności
A
Średnica wylotu spalin
200 mm
Temperatura spalin
251 °C
Maksymalna długość polan
Minimalne pole czynne kratek wylotowych
≥500 cm²
Gwarancja
5 lat/a
Szerokość
48.4 cm
Masa
128 kg
Materiał wykonania
Stal
Spełnia kryteria Ekoprojektu
tak

Opis Produktu

Kominek Nadia 9 kW Ø 200 – Kratki

Wkład wyposażony jest w podwójny system dopowietrzenia. Pierwotne powietrze, ułatwiające rozpalanie drewna, jest dostarczane na całej szerokości paleniska poprzez szczelinę w listwie oraz przez listwę napowietrzającą umieszczoną na tylnej ścianie paleniska tuż nad płytą, na której odbywa się spalanie. Dodatkowo zastosowany jest system czystej szyby (kurtyna powietrzna), gdzie powietrze jest dostarczane bezpośrednio na szybę poprzez system kanałów umieszczonych na bokach kominka. Tlen jest dostarczany do górnej części komory spalania, gdzie następuje dopalanie gazów powstałych w procesie spalania drewna, co dodatkowo ogranicza emisję szkodliwego CO do atmosfery. Dzięki podwójnemu systemowi dopowietrzenia możliwe jest bardzo precyzyjne sterowanie procesem spalania.

Bezpieczeństwo na Najwyższym Poziomie

Front wkładu został wyposażony w ceramikę żaroodporną, która wytrzymuje temperaturę do 660°C. Szkło, które oferujemy, posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa. Korpus i front wkładu są odporne na działanie wysokich temperatur dzięki zastosowanej wysokogatunkowej stali. Solidne spawy wykonane w osłonie gazu szlachetnego zapewniają doskonałą szczelność. Elementy stalowe są precyzyjnie wycinane laserowo za pomocą nowoczesnych urządzeń, a następnie gięte na giętarkach CNC.

Wygodne Użytkowanie

Wkład jest bezrusztowy, co oznacza, że opał wypala się na drobny popiół, minimalizując jego ilość i maksymalnie wykorzystując energię cieplną z drewna. Kurtyna powietrzna oddziela szybę od paleniska, zapobiegając zabrudzeniom i zwiększając oddawanie ciepła do pomieszczenia. Ograniczone osadzanie sadzy jest możliwe dzięki systemowi czystej szyby. Regulowane nóżki pozwalają na zniwelowanie nierówności podłoża i wypoziomowanie wkładu. Istnieje także możliwość zmiany otwierania drzwi z lewostronnego na prawostronne. Model jest wyposażony w ruchomy wylot spalin, co ułatwia montaż i eliminuje konieczność zakupu dodatkowych kolan.

Nowoczesny Design

Wkład posiada ozdobną, pojedynczą szybę typu glass, co nadaje mu elegancki i nowoczesny wygląd. Zastosowanie tego rozwiązania optycznie powiększa front wkładu. Drzwi wkładu wyposażone są w nowoczesną klamkę ślizgową.

Rysunek techniczny

rys tech Kominek Nadia 9 kW Ø 200 - Kratki

Polecane produkty

Poleca również:

Opinie o produkcie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kominek Powietrzny Stalowy Nadia 9 KW Ø 200”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Montaż Kominków

MM Kominki to nie tylko sklep z kominkami, ale również profesjonalny montaż kominków. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania kominkowe, aby spełnić Twoje wszystkie potrzeby! Nasze 14 letnie doświadczenie w sprzedaży i montażu kominków pozwala nam dokładnie określić jakiego kominka potrzebują twoje cztery kąty!

Montujemy w promieniu 150 km od Radomia