W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń lub napisz do naszego działu obsługi klienta: +48 514 340 012

Darmowa dostawa

Kominek na raty

Kratki

Kominek Powietrzny Żeliwny Zosia Deco 12 KW Ø 200

5,000.00 

3 w magazynie

Zadzwoń jeżeli masz jakieś pytania na temat produktu

ZOSIA to nowoczesny wkład kominkowy, charakteryzujący się dużą żeliwną komorą spalania. Kominek Powietrzny 12 kW Zosia dzięki doskonałej szczelności jest idealnym rozwiązaniem do domów wyposażonych w system rekuperacji. Dodatkowo, jej parametry techniczne spełniają wymogi Ekoprojektu, co czyni ją doskonałym wyborem dla osób dbających o efektywne i ekologiczne ogrzewanie.

Klasa energetyczna:

Kominek na raty

Dodaj do zestawu

Dane techniczne

Moc nominalna
12 kW
Sprawność cieplna
83%
Zakres mocy grzewczej
6.0 – 15.5 kW
Klasa efektywności
A+
Średnica wylotu spalin
200 mm
Temperatura spalin
209 °C
Maksymalna długość polan
Minimalne pole czynne kratek wylotowych
≥700 cm²
Gwarancja
5 lat/a
Szerokość
70 cm
Masa
184 kg
Materiał wykonania
Żeliwo
Spełnia kryteria Ekoprojektu
tak

Opis Produktu

Kominek 12 kW Kratki

Urządzenie jest zaopatrzone w zaawansowany system utrzymania czystości szyby – poprzez zastosowanie tzw. kurtyny powietrznej, powietrze jest równomiernie rozprowadzane, skutecznie oczyszczając szkło i minimalizując osadzanie się sadzy. Dzięki temu gwarantuje się długotrwały i estetyczny wygląd szyby. Łatwość utrzymania wkładu w czystości została zapewniona poprzez zastosowanie dwuczęściowego rusztu oraz pojemnika na popiół. Dodatkowo, obecność wyjmowanego płotka zabezpiecza przed wypadnięciem drewna z paleniska i ułatwia czyszczenie kominka. Podwójna płyta tylna wkładu, z możliwością łatwego demontażu wewnętrznych pleców, ułatwia konserwację urządzenia. Specjalna perforowana konstrukcja klamki zapewnia ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem, co zwiększa komfort użytkowania kominka.

Innowacyjny system czystego spalania: Efektywność, Ekologia i Komfort użytkowania

Wkład został wyposażony w gęsto rozmieszczone radiatory na zewnętrznej stronie, co zwiększa efektywność oddawania ciepła do otoczenia oraz masę kominka.
Dopalanie cząstek opału jest możliwe dzięki zastosowaniu deflektora, który wydłuża drogę spalin, co podnosi efektywność spalania oraz minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Potrójny system dopowietrzania komory spalania zapewnia ekologiczne i ekonomiczne spalanie drewna, a dostarczanie powietrza pierwotnego odbywa się poprzez wbudowany króciec dolotu powietrza fi 125 mm, umieszczony w podłodze wkładu. Powietrze wtórne jest dostarczane przez otwory w tylnej ścianie paleniska, tworząc tzw. system dopalania spalin, który redukuje emisję szkodliwych substancji do środowiska i zwiększa sprawność kominka. System czystej szyby, dzięki tzw. kurtynie strumienia powietrza, równomiernie omiata szkło, minimalizując osadzanie się sadzy i utrzymując czysty wygląd szyby przez długi czas. Regulacja dopowietrzenia komory spalania jest niezależna dla wszystkich trzech systemów, co zapewnia użytkownikowi lepszą kontrolę nad procesem spalania.

Rysunek techniczny

dane techniczne Kominek Powietrzny Żeliwny Zosia Deco 12 KW Ø 200

Polecane produkty

Poleca również:

Opinie o produkcie

1 opinia dla Kominek Powietrzny Żeliwny Zosia Deco 12 KW Ø 200

  1. Damian Czupryn

    Jestem zadowolony

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Montaż Kominków

MM Kominki to nie tylko sklep z kominkami, ale również profesjonalny montaż kominków. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania kominkowe, aby spełnić Twoje wszystkie potrzeby! Nasze 14 letnie doświadczenie w sprzedaży i montażu kominków pozwala nam dokładnie określić jakiego kominka potrzebują twoje cztery kąty!

Montujemy w promieniu 150 km od Radomia