W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń lub napisz do naszego działu obsługi klienta: +48 514 340 012

Darmowa dostawa

Kominek na raty

Kominek powietrzny stalowy MBO 15 kW Ø 200 Gilotyna

11,030.00 

Zadzwoń jeżeli masz jakieś pytania na temat produktu

 
Wersja Prosty gilotyna
Moc nominalna (kW) 15
Zakres mocy grzewczej (kW) 7.0 – 19.0
Sprawność cieplna (%) 83
Temperatura spalin (oC) 240
Max długość polan (cm) 50
Minimalne wymagane pole czynne kratek wlotowych (cm2) ≥700
Minimalne wymagane pole czynne kratek wylotowych (cm2) ≥900
Średnica wylotu spalin (mm) 200
Kolor Czarny
Domykanie Nie
Materiał Stal
Kierunek otwierania drzwi Do Góry
 
Klasa energetyczna A+
Współczynnik EEI 109.3
Moc cieplna do ogrzewania pomieszczeń (kW) 15
Emisja CO (przy 13% O2) ≤ podawana w % 0.09
Emisja pyłków (mg/Nm3) 30
 
Spełnia kryteria Ekoprojekt, Rekuperacja, KRATKI PRO, BImSchV 2
 
Cechy konstrukcji Dolot Powietrza, Ozdobna Szyba Typu Glass, Wyłożenie Komory Spalania
Rodzaj frontu Front stalowy z szybą malowaną
Rodzaj paliwa Sezonowane Drewno Liściaste (Wilgotność ≤20%)
EAN 5901350079850
 
Szerokość (cm) 95.2
Wysokość (cm) 144
Głębokość (cm) 51.8
Waga (kg) 305

Klasa energetyczna:

Kominek na raty

Dodaj do zestawu

Dane techniczne

Moc nominalna
Sprawność cieplna
Zakres mocy grzewczej
Klasa efektywności
Średnica wylotu spalin
Temperatura spalin
Maksymalna długość polan
Minimalne pole czynne kratek wylotowych
Gwarancja
Szerokość
Masa
Materiał wykonania
Spełnia kryteria Ekoprojektu
tak

Opis Produktu

Maksymalne Wykorzystanie Energii

Korpus i front wkładu wykonane z wysokogatunkowej stali są odporne na bardzo wysokie temperatury, zapewniając długotrwałą wytrzymałość. Efektywne spalanie i dłuższe utrzymywanie ciepła osiągane są dzięki wyłożeniu komory spalania materiałem TERMOTEC, który akumuluje ciepło i podnosi temperaturę w komorze. Wysoki czopuch i poprzecznie umieszczone płomieniówki zwiększają powierzchnię wymiany ciepła pomiędzy wkładem a otoczeniem. Obniżenie temperatury spalin zwiększa sprawność urządzenia. Drzwi kominka wykonane z zamkniętego profilu są stabilne i wytrzymałe na naprężenia. Uszczelka drzwi umieszczona w wyprofilowanym kanale zapewnia odpowiednie przyleganie i zapobiega wypadnięciu podczas eksploatacji. Dopalanie cząstek opału jest wspomagane przez deflektor, który wydłuża drogę spalin. Powietrze dostarczane jest wyłącznie z zewnątrz przez wbudowany króciec dolotu powietrza o średnicy 125 mm. Regulacja dolotu powietrza za pomocą jednego regulatora eliminuje błędy w użytkowaniu. Potrójny system dopowietrzenia komory spalania obejmuje powietrze pierwotne skierowane na płytę spalania oraz powietrze wtórne dostarczane przez otwory w tylnej ścianie. System czystej szyby (kurtyna powietrzna) dodatkowo zapewnia czystość spalania.

Bezpieczeństwo na Najwyższym Poziomie

Doskonała szczelność wkładu jest zagwarantowana dzięki solidnym spawom wykonanym w osłonie gazu szlachetnego. Elementy stalowe są precyzyjnie wycinane laserowo i formowane na nowoczesnych giętarkach CNC. Front wkładu wyposażony jest w ceramikę żaroodporną, wytrzymującą temperatury do 660°C.

Ekologiczne Spalanie

Urządzenie spełnia wymagania Ekoprojektu oraz normy BImSchV 2, wyznaczającej maksymalną emisję CO, co zapewnia ekologiczne spalanie drewna.

Wygodne Użytkowanie

Wkład bezrusztowy umożliwia dopalanie na popiele, co oznacza, że opał wypala się na drobny popiół, pozostawiając minimalną ilość odpadów. Uzyskana energia cieplna z drewna jest maksymalnie wykorzystywana. Dolna płyta wkładu jest znacznie obniżona w stosunku do drzwi, co ułatwia załadunek drewna. Drzwi wkładu działają w systemie lift-up, unosząc się do góry dzięki mechanizmowi przeciwwagi. Dwa bloczki z linką stalową pracują w prowadnicach na łożyskowanych krążkach, równomiernie rozkładając ciężar drzwi. Drzwi poruszają się na ogniotrwałych łożyskach wzdłuż prowadnic ślizgowych, zapewniając lekką, cichą i bezawaryjną pracę. Ruch drzwiczek przebiega blisko korpusu, co zapobiega uszkodzeniu uszczelnienia. Zamykane drzwi są wtłaczane z dużą siłą w głąb futryny, gwarantując całkowitą szczelność paleniska. Dzięki podnoszonym i opuszczanym drzwiom można jednorazowo załadować odpowiednią ilość drewna. Dodatkowy mechanizm umożliwia boczne otwarcie szyb, co ułatwia ich czyszczenie i utrzymanie czystości paleniska. Ograniczenie osadzania sadzy zapewnia system czystej szyby (kurtyna powietrzna).

Nowoczesny Design

Dekoracyjna szyba typu glass, wytrzymująca temperatury do 660°C, nadaje kominkowi nowoczesny i elegancki wygląd, optycznie powiększając front wkładu.

Rysunek techniczny

Kominek powietrzny stalowy MBO 15 kW Ø 200 Gilotyna

Polecane produkty

Poleca również:

Opinie o produkcie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kominek powietrzny stalowy MBO 15 kW Ø 200 Gilotyna”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Montaż Kominków

MM Kominki to nie tylko sklep z kominkami, ale również profesjonalny montaż kominków. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania kominkowe, aby spełnić Twoje wszystkie potrzeby! Nasze 14 letnie doświadczenie w sprzedaży i montażu kominków pozwala nam dokładnie określić jakiego kominka potrzebują twoje cztery kąty!

Montujemy w promieniu 150 km od Radomia