W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń lub napisz do naszego działu obsługi klienta: +48 514 340 012

Darmowa dostawa

Kominek na raty

Kominek powietrzny stalowy VNL 700/480 12 kW Ø 200 Gilotyna czarne wyłożenie

12,820.00 

Zadzwoń jeżeli masz jakieś pytania na temat produktu

 
Wersja Lewy gilotyna
Moc nominalna (kW) 12
Zakres mocy grzewczej (kW) 5.0 – 15.0
Sprawność cieplna (%) 82
Temperatura spalin (oC) 240
Max długość polan (cm) 40
Minimalne wymagane pole czynne kratek wlotowych (cm2) ≥700
Minimalne wymagane pole czynne kratek wylotowych (cm2) ≥900
Średnica wylotu spalin (mm) 200
Kolor Czarny
Domykanie Nie
Materiał Stal
Kierunek otwierania drzwi Do Góry, W Prawo
 
Klasa energetyczna A+
Współczynnik EEI 108
Moc cieplna do ogrzewania pomieszczeń (kW) 12
Emisja CO (przy 13% O2) ≤ podawana w % 0.1
Emisja pyłków (mg/Nm3) 27
 
Spełnia kryteria Ekoprojekt, Rekuperacja, KRATKI PRO, BImSchV 2
 
Cechy konstrukcji Dolot Powietrza, Ozdobna Szyba Typu Glass, Popielnik, Wyłożenie Komory Spalania
Rodzaj frontu Front stalowy z szybą malowaną
Rodzaj paliwa Sezonowane Drewno Liściaste (Wilgotność ≤20%)
EAN 5902539503135
 
Szerokość (cm) 81.9
Wysokość (cm) 150.9
Głębokość (cm) 62
Waga (kg) 250

Klasa energetyczna:

Kominek na raty

Dodaj do zestawu

Dane techniczne

Moc nominalna
Sprawność cieplna
Zakres mocy grzewczej
Klasa efektywności
Średnica wylotu spalin
Temperatura spalin
Maksymalna długość polan
Minimalne pole czynne kratek wylotowych
Gwarancja
Szerokość
Masa
Materiał wykonania
Spełnia kryteria Ekoprojektu
tak

Opis Produktu

Nowoczesny Wkład VN z Drzwiami Unoszonymi do Góry

Wkład kominkowy VN, wyposażony w drzwi unoszone do góry (system lift-up) z bocznym przeszkleniem bez szprosa, to połączenie nowoczesnej estetyki i wyjątkowych właściwości użytkowych. Oferuje nie tylko atrakcyjny wygląd, ale także efektywne ogrzewanie i ekologiczne spalanie drewna. Wykorzystanie nowoczesnych materiałów i innowacyjnych rozwiązań technicznych nadaje wkładowi subtelny wygląd. Wśród jego zalet znajduje się możliwość podłączenia dolotu powietrza z zewnątrz. Elegancji dodaje dekoracyjne przeszklenie typu Glass. Dodatkowo, wkład jest wyposażony w blokadę rodzicielską, która chroni przed niepowołanym otwarciem drzwi.

Bezpieczeństwo na Najwyższym Poziomie

Wkład VN gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania dzięki blokadzie rodzicielskiej, która chroni przed niepowołanym otwarciem drzwi. Front wkładu wyposażony jest w żaroodporną ceramikę wytrzymującą temperaturę do 660°C, a szkło posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa. Korpus i front wkładu wykonane są z wysokogatunkowej stali, odpornej na wysokie temperatury. Drzwi są stabilne i wytrzymałe dzięki ramie z zamkniętego profilu, a doskonała szczelność wkładu jest zapewniona przez solidne spawy wykonane w osłonie gazu szlachetnego. Elementy stalowe są precyzyjnie wycinane laserowo i gięte na giętarkach CNC.

Nowoczesny Design

Wkład VN przyciąga uwagę nowoczesnym designem i estetyką wykończenia. Jego elegancki wygląd podkreśla harmonijną wizję ognia, nadając wnętrzu unikalny styl. Ciepło promieniuje nie tylko frontalnie, ale także bocznie, dzięki pojedynczej dekoracyjnej szybie typu Glass, która optycznie powiększa front wkładu i podkreśla wizję ognia.

Wygodne Użytkowanie

Drzwi wkładu działają w systemie lift-up, unosząc się do góry za pomocą przeciwwagi. Mechanizm przeciwwagi składa się z bloczka i linki stalowej, które pracują w prowadnicach na dwóch łożyskowanych krążkach, co równomiernie rozkłada ciężar drzwi. Drzwi poruszają się lekko, cicho i bezawaryjnie dzięki ogniotrwałym łożyskom w prowadnicach ślizgowych. System docisku gwarantuje pełną szczelność paleniska. Drzwi można także otworzyć bocznie, co ułatwia czyszczenie i utrzymanie paleniska w czystości. Wkład wyposażony jest w system czystej szyby, który rozprowadza strumień powietrza omiatający szkło, minimalizując osadzanie się sadzy. Specjalnie profilowana płyta dolna z czarnego TERMOTEC pozwala na głębszą komorę spalania i większą ilość drewna. Czyszczenie wkładu ułatwiają zamontowany ruszt i pojemnik na popiół. System rewizji wewnętrznej umożliwia prowadzenie serwisu od wewnątrz bez niszczenia zabudowy kominka. Wkład jest przystosowany do różnych warunków montażowych dzięki regulowanym nóżkom i ruchomemu wylotowi spalin z regulacją 360°.

Maksymalne Wykorzystanie Energii

Wyłożenie komory spalania materiałem TERMOTEC, który akumuluje ciepło, podwyższa temperaturę w palenisku, zapewniając efektywniejsze spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury. Jego gładka, biała powierzchnia prezentuje się efektownie wewnątrz kominka. Dwa deflektory wydłużają drogę spalin, zwiększając efektywność spalania i minimalizując emisję szkodliwych substancji. Wysoki czopuch z płomienicą poziomą dodatkowo odzyskuje ciepło ze spalin.

Ekologiczne Spalanie

Model VN spełnia kryteria Ekoprojektu oraz normy BImSchV 2, dotyczącej maksymalnej emisji CO. Potrójny system dopowietrzenia komory spalania zapewnia ekologiczne i ekonomiczne spalanie drewna. Powietrze pierwotne jest dostarczane z zewnątrz przez wbudowany króciec dolotu powietrza fi 125 mm, którego regulacja odbywa się za pomocą przepustnicy umieszczonej poniżej drzwiczek, zapewniając ciche i bezawaryjne działanie mechanizmu.

Rysunek techniczny

Kominek powietrzny stalowy VNL 700/480 12 kW Ø 200 Gilotyna czarne wyłożenie

Polecane produkty

Poleca również:

Opinie o produkcie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kominek powietrzny stalowy VNL 700/480 12 kW Ø 200 Gilotyna czarne wyłożenie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Montaż Kominków

MM Kominki to nie tylko sklep z kominkami, ale również profesjonalny montaż kominków. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania kominkowe, aby spełnić Twoje wszystkie potrzeby! Nasze 14 letnie doświadczenie w sprzedaży i montażu kominków pozwala nam dokładnie określić jakiego kominka potrzebują twoje cztery kąty!

Montujemy w promieniu 150 km od Radomia