W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń lub napisz do naszego działu obsługi klienta: +48 514 340 012

Darmowa dostawa

Kominek na raty

Kominek powietrzny stalowy VNL 810/410 14 kW Ø 200 Gilotyna

13,830.00 

Zadzwoń jeżeli masz jakieś pytania na temat produktu

 
Wersja Lewy gilotyna
Moc nominalna (kW) 14
Zakres mocy grzewczej (kW) 6.0 – 17.0
Sprawność cieplna (%) 82
Temperatura spalin (oC) 245
Max długość polan (cm) 40
Minimalne wymagane pole czynne kratek wlotowych (cm2) ≥700
Minimalne wymagane pole czynne kratek wylotowych (cm2) ≥900
Średnica wylotu spalin (mm) 200
Kolor Czarny
Domykanie Nie
Materiał Stal
Kierunek otwierania drzwi Do Góry, W Prawo
 
Klasa energetyczna A+
Współczynnik EEI 108
Moc cieplna do ogrzewania pomieszczeń (kW) 14
Emisja CO (przy 13% O2) ≤ podawana w % 0.1
Emisja pyłków (mg/Nm3) 13
 
Spełnia kryteria Ekoprojekt, Rekuperacja, KRATKI PRO, BImSchV 2
 
Cechy konstrukcji Dolot Powietrza, Ozdobna Szyba Typu Glass, Popielnik, Wyłożenie Komory Spalania
Rodzaj frontu Front stalowy z szybą malowaną
Rodzaj paliwa Sezonowane Drewno Liściaste (Wilgotność ≤20%)
EAN 5901350044261
 
Szerokość (cm) 92.9
Wysokość (cm) 150.9
Głębokość (cm) 55
Waga (kg) 261

Klasa energetyczna:

Kominek na raty

Dodaj do zestawu

Dane techniczne

Moc nominalna
Sprawność cieplna
Zakres mocy grzewczej
Klasa efektywności
Średnica wylotu spalin
Temperatura spalin
Maksymalna długość polan
Minimalne pole czynne kratek wylotowych
Gwarancja
Szerokość
Masa
Materiał wykonania
Spełnia kryteria Ekoprojektu
tak

Opis Produktu

Nowoczesny Wkład VN z Drzwiami Unoszonymi do Góry

Nowoczesny wkład VN w wersji z drzwiami unoszonymi do góry (gilotyna – system lift-up) oraz bocznym przeszkleniem bez szprosa łączy unikalną estetykę z wyjątkową funkcjonalnością. Oprócz atrakcyjnego wyglądu, urządzenie zapewnia efektywne ogrzewanie pomieszczeń i ekologiczne spalanie drewna. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów i innowacyjnych rozwiązań technicznych, wyróżnia się subtelnym wyglądem. Jedną z jego wielu zalet jest możliwość podłączenia dolotu powietrza z zewnątrz. Elegancji wkładowi dodaje dekoracyjne przeszklenie typu Glass. Ponadto, wkład posiada blokadę rodzicielską, chroniącą przed niepowołanym otwarciem drzwi.

BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Wkład VN zapewnia bezpieczeństwo użytkowania dzięki blokadzie rodzicielskiej, chroniącej przed niepowołanym otwarciem drzwi. Front wkładu wyposażony jest w ceramikę żaroodporną wytrzymującą temperaturę do 660°C. Zamontowane szkło posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa. Korpus i front wkładu są odporne na działanie wysokich temperatur dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej stali. Rama drzwi wykonana jest z zamkniętego profilu, co zapewnia ich stabilność i wytrzymałość na naprężenia występujące podczas pracy w wysokich temperaturach. Doskonała szczelność wkładu jest zagwarantowana dzięki solidnym spawom wykonanym w osłonie gazu szlachetnego. Elementy stalowe są wycinane laserowo i wyginane na giętarkach CNC.

NOWOCZESNY DESIGN

Wkład VN przyciąga uwagę nowoczesnym designem i estetyką wykończenia. Harmonijna wizja ognia nadaje wnętrzu niepowtarzalny styl, a ciepło promieniuje nie tylko frontalnie, ale również na boki. Kominek wyposażony jest w pojedynczą, dekoracyjną szybę typu Glass, która nadaje mu elegancki i nowoczesny wygląd, optycznie powiększając front wkładu i podkreślając wizję ognia.

WYGODNE UŻYTKOWANIE

Drzwi wkładu działają w systemie lift-up, unosząc się do góry. System ten oparty jest na przeciwwadze z linką stalową, która pracuje w prowadnicach na dwóch łożyskowanych krążkach, co równomiernie rozkłada ciężar drzwi. Drzwi poruszają się na ogniotrwałych łożyskach wzdłuż prowadnic ślizgowych, co gwarantuje ich lekką, cichą i bezawaryjną pracę. Ruch drzwiczek odbywa się w odległości kilku milimetrów od korpusu, co zapobiega uszkodzeniu uszczelnienia. System docisku zapewnia pełną szczelność paleniska. Pionowo podnoszone i opuszczane drzwi umożliwiają łatwe umieszczanie drewna w palenisku. Dodatkowy mechanizm pozwala na boczne otwarcie szyb, co ułatwia ich czyszczenie oraz utrzymanie czystości paleniska. Wkład VN wyposażony jest w system czystej szyby – kurtyna powietrzna równomiernie omiata szkło, minimalizując osadzanie się sadzy. Dzięki temu szyba pozostaje czysta i efektowna przez długi czas. Kominek posiada specjalnie profilowaną płytę dolną wykonaną z TERMOTEC, co zapewnia głębszą komorę spalania, mieszczącą większą ilość drewna. Utrzymanie wkładu w czystości ułatwia zamontowany ruszt oraz pojemnik na popiół. System rewizji wewnętrznej umożliwia prowadzenie działań serwisowych od wewnątrz paleniska bez konieczności niszczenia zabudowy kominka. Regulowane nóżki i ruchomy wylot spalin z regulacją ustawienia 360° pozwalają na zastosowanie wkładu w różnych warunkach montażowych.

MAKSYMALNE WYKORZYSTANIE ENERGII

Efektywne spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury zapewnia wyłożenie komory spalania materiałem TERMOTEC, który akumuluje ciepło i podwyższa temperaturę w palenisku. Gładka, biała powierzchnia TERMOTEC prezentuje się efektownie wewnątrz kominka. Dopalanie cząstek opału zapewniają dwa deflektory, które wydłużają drogę spalin. Proces ten podnosi efektywność spalania oraz gwarantuje lepsze wykorzystanie energii, minimalizując emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Wysoki czopuch wkładu wyposażony w płomienicę poziomą umożliwia dodatkowy odzysk ciepła ze spalin, maksymalizując wykorzystanie energii. Potrójny system dopowietrzenia komory spalania sprawia, że spalanie drewna we wkładzie jest ekologiczne i ekonomiczne. Powietrze pierwotne dostarczane jest z zewnątrz dzięki wbudowanemu króćcowi dolotu powietrza o średnicy 125 mm. Regulacja dolotu powietrza odbywa się za pomocą jednego regulatora umieszczonego poniżej drzwiczek, co wyklucza błędy w użytkowaniu. Cały mechanizm działa bardzo cicho i bezawaryjnie.

EKOLOGICZNE SPALANIE

Model VN spełnia wymagania Ekoprojektu oraz restrykcyjne normy BImSchV 2 wyznaczającej maksymalną emisję CO, gwarantując ekologiczne spalanie.

Rysunek techniczny

Polecane produkty

Poleca również:

Opinie o produkcie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kominek powietrzny stalowy VNL 810/410 14 kW Ø 200 Gilotyna”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Montaż Kominków

MM Kominki to nie tylko sklep z kominkami, ale również profesjonalny montaż kominków. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania kominkowe, aby spełnić Twoje wszystkie potrzeby! Nasze 14 letnie doświadczenie w sprzedaży i montażu kominków pozwala nam dokładnie określić jakiego kominka potrzebują twoje cztery kąty!

Montujemy w promieniu 150 km od Radomia