W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń lub napisz do naszego działu obsługi klienta: +48 514 340 012

Darmowa dostawa

Mikołajkowy Rabat 5% z kodem
mmkominki5

Kratki

Kominek Wolnostojący Koza Stalowy Tora 8 Kw Ø 150

7,860.00 

Produkt dostępny na zamówienie

Zadzwoń jeżeli masz jakieś pytania na temat produktu

Kominek Wolnostojący Piec Stalowy typu Koza – TORA to niewielki piec stalowy z dwustronnym przeszkleniem i czernionymi, ozdobionymi narożnymi drzwiami. Idealny do małych przestrzeni, zapewniający doskonały widok na ogień. (8 kW, Ø 150 mm)

Klasa energetyczna:

Dane techniczne

Moc nominalna
8 kW
Sprawność cieplna
78%
Zakres mocy grzewczej
do 11 kW
Klasa efektywności
A
Średnica wylotu spalin
150 mm
Temperatura spalin
300 °C
Maksymalna długość polan
Minimalne pole czynne kratek wylotowych
Gwarancja
5 lat/a
Szerokość
43.5 cm
Masa
148 kg
Materiał wykonania
Stal
Spełnia kryteria Ekoprojektu
tak

Opis Produktu

Kominek Wolnostojący Piec Stalowy typu Koza o mocy 8 kW

Nowoczesny design i efektywna konstrukcja

Przestronne przeszklenie uatrakcyjnia wizję ognia, a dodatkowa ozdobna szyba typu glass podkreśla jego urok. Wnętrze pieca wyłożone TERMOTEC doskonale kontrastuje z bryłą, nadając całości nowoczesnego wyglądu.

Solidność i bezpieczeństwo użytkowania

Solidna klamka, ułatwia szczelne zamknięcie drzwiczek. Dzięki temu urządzenie doskonale sprawdzi się w domach z rekuperacją.

Efektywne spalanie i minimalizacja emisji CO

Urządzenie spełnia wymagania Ekoprojektu oraz normy BImSchV 2, wyznaczającej maksymalną emisję CO.

Wyjątkowy system dopowietrzenia

Efektywniejsze spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury następuje dzięki wyłożeniu komory spalania TERMOTEC, materiałem akumulującym ciepło, który podwyższa temperaturę w palenisku.

Czysta szyba i optymalizacja spalania

Dopalanie cząstek opału następuje dzięki deflektorowi, który wydłuża drogę spalin. Proces ten podnosi również efektywność spalania oraz gwarantuje lepsze wykorzystanie energii, a tym samym minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Dopływ powietrza i jego regulacja

Dostarczanie powietrza do wkładu odbywa się z zewnątrz, dzięki wbudowanemu króćcowi dolotu powietrza fi 100 mm. Sam dolot można podłączyć do pieca od tyłu lub od dołu. Jego regulacja odbywa się za pomocą przepustnicy ustawianej jednym regulatorem znajdującym się poniżej drzwiczek, co wyklucza błędy w niewłaściwym użytkowaniu. Cały mechanizm działa bardzo cicho i bezawaryjnie.

Trzykrotny system dopowietrzenia komory spalania

We wkładzie zastosowany jest potrójny system dopowietrzenia komory spalania. Powietrze pierwotne, ułatwiające rozpalanie drewna, dostarczane jest pod ruszt. Powietrze wtórne – zapewniające ekologiczne spalanie – dostarczane jest otworami w tylnej ścianie.

Innowacyjny system czystej szyby

Dodatkowo w piecu zastosowany jest system czystej szyby (kurtyna powietrza), czyli powietrze dostarczane jest bezpośrednio na szybę poprzez system kanałów umieszczonych na bokach kominka. W ten sposób dostarczany jest tlen do górnej części komory spalania, w której następuje dopalanie gazów powstałych w procesie spalania drewna, co dodatkowo ogranicza emisję szkodliwego CO do atmosfery.

Trwałość i wytrzymałość

Front TORA wyposażony jest w ceramikę żaroodporną wytrzymującą temperaturę do 660°C. Oferowane przez Nas szkło posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa.

Precyzyjna konstrukcja i łatwa konserwacja

Korpus i front wkładu są odporne na działanie wysokich temperatur dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej stali. Zapewniają one także stabilność całej konstrukcji. Doskonała szczelność urządzenia zapewniona jest dzięki solidnym spawom wykonanym w osłonie gazu szlachetnego. Elementy stalowe wycinane laserowo przy pomocy nowoczesnych urządzeń, a następnie wyginane na giętarkach CNC.

Przemyślana konstrukcja komory spalania

W piecu zastosowano specjalnie profilowaną płytę dolną wykonaną z materiału TERMOTEC, dzięki czemu komora spalania jest głębsza i mieści w sobie większą ilość drewna.

Łatwa konserwacja i utrzymanie czystości

Piec można z łatwością utrzymać w czystości dzięki wyjmowanemu rusztowi i pojemnikowi, w którym gromadzi się popiół.

Uniwersalność montażu

Przeszklenie wkładu pozostaje czyste dzięki zastosowanemu w nim systemowi czystej szyby. Kurtyna powietrzna odgradza szybę od paleniska, co zapobiega jej zabrudzeniu.

Elastyczność w montażu

Piec TORA może być zainstalowany w narożniku z podłączeniem od góry lub od tyłu. Podłączenie tylne jest możliwe zarówno po prawej, jak i lewej stronie. Dzięki możliwości samodzielnego przełożenia paneli bocznych pieca oraz króćca wylotu spalin, nie ma problemu z właściwym podłączeniem urządzenia do komina bez względu na jego położ

Rysunek techniczny

Piec Stalowy Typu Koza Tora 8 Kw Ø 150 www.mmkominki.pl rys tech

Polecane produkty

Poleca również:

Opinie o produkcie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kominek Wolnostojący Koza Stalowy Tora 8 Kw Ø 150”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgarnij mikołajkowy

Rabat 5%

Z kodem rabatowym:

mmkominki5