W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń lub napisz do naszego działu obsługi klienta: +48 514 340 012

Darmowa dostawa

Zgarnij rabat 5% wraz z darmową dostawą na terenie Polski

Kratki

Kominek z płaszczem wodnym MBZ Prawy 13 KW Ø 200

11,639.00 

1 w magazynie

Zadzwoń jeżeli masz jakieś pytania na temat produktu

Kominek z płaszczem wodnym Kratki PRO – nowoczesność, wydajność, innowacja. Model MBZ Prawy (13 kW, Ø 200 mm) to wkład dwustronnie przeszklone z linii MBZ PW stanowią zrównoważone, przyjazne dla środowiska rozwiązanie z wbudowanym układem wodnym, które po zainstalowaniu nie odbiega wyglądem od konwencjonalnych wkładów powietrznych. Dzięki unikalnej koncepcji ogniska i delikatnej ramie frontowej doskonale harmonizują z nowoczesnym stylem wnętrz, wprowadzając niepowtarzalny charakter do każdego pomieszczenia.

Klasa energetyczna:

Dodaj do zestawu

Dane techniczne

Moc nominalna
13 kW
Sprawność cieplna
84%
Zakres mocy grzewczej
6.0 – 16 kW
Klasa efektywności
A
Średnica wylotu spalin
200 mm
Temperatura spalin
230 °C
Maksymalna długość polan
50 cm
Minimalne pole czynne kratek wylotowych
Gwarancja
10 lat/a
Szerokość
78 cm
Masa
240 kg
Materiał wykonania
Stal
Spełnia kryteria Ekoprojektu
tak

Opis Produktu

Kominek z płaszczem wodnym Prawy o mocy 13kW – Kratki PRO

Innowacyjne Wkłady Kominkowe z Linii MBZ PW Ekonomiczne i Ekologiczne Rozwiązanie

Dwustronnie przeszklone wkłady z linii MBZ PW to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie z zespołem wodnym, które po zabudowie nie różni się wyglądem od typowego wkładu powietrznego. Dzięki nietypowej wizji ognia i delikatnej ramie frontowej doskonale wpisuje się w stylistykę nowoczesnych wnętrz. Tego typu kominek jest często wybierany w przypadku otwartych pomieszczeń, w których łączone są różne przestrzenie, np. salon z jadalnią.

Estetyczne Detale

Wkład wyposażony jest w pojedynczą, dekoracyjną szybę typu glass, dzięki której wygląda elegancko i nowocześnie. Zastosowanie tego rozwiązania optycznie powiększa front wkładu i podkreśla wizję ognia. Drzwi wkładu posiadają wygodną klamkę.

Wysoka Wydajność Cieplna

Efektywniejsze spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury dzięki wyłożeniu komory spalania TERMOTEC, materiałem akumulującym ciepło, który podwyższa temperaturę w palenisku. Dopalanie cząstek opału dzięki dwóm deflektorom, które wydłużają drogę spalin. Proces ten podnosi również efektywność spalania oraz gwarantuje lepsze wykorzystanie energii, a tym samym minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Precyzyjne Sterowanie Spalaniem

Dostarczanie powietrza do wkładu odbywa się wyłącznie z zewnątrz, dzięki wbudowanemu króćcowi dolotu powietrza fi 125 mm. Jego regulacja odbywa się za pomocą przepustnicy ustawianej jednym regulatorem znajdującą się poniżej drzwiczek, co wyklucza błędy w niewłaściwym użytkowaniu. Cały mechanizm działa bardzo cicho i bezawaryjnie.

Potrójny System Dopowietrzenia

We wkładzie zastosowany jest potrójny system dopowietrzenia komory spalania. Powietrze pierwotne, ułatwiające rozpalanie drewna, dostarczane jest na całej szerokości wkładu na płytę, na której odbywa się spalanie. Zaleta palenisk bezrusztowych tzw. dopalanie na popiele. Powietrze wtórne – zapewniające ekonomiczne i ekologiczne spalanie – dostarczane jest otworami w tylnej ścianie.

System Czystej Szyby

Dodatkowo we wkładzie zastosowany jest system czystej szyby (kurtyna powietrza), czyli powietrze dostarczane jest bezpośrednio na szybę poprzez system kanałów umieszczonych na bokach kominka. W ten sposób dostarczany jest tlen do górnej części komory spalania, w której następuje dopalanie gazów powstałych w procesie spalania drewna, co dodatkowo ogranicza emisję szkodliwego CO do atmosfery. Zastosowanie takiego systemu dopowietrzenia umożliwia bardzo precyzyjne sterowanie procesem spalania.

Odbieranie i Przekazywanie Ciepła

Specjalny zespół wodny składający się z płaszcza wodnego oraz poziomo ułożonych płomieniówek, przez które przepływa woda, pozwala na odebranie ze spalin i przekazanie do systemu grzewczego dużej ilości ciepła, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie wysokiej sprawności energetycznej wkładu. Dodatkowo urządzenie posiada wbudowaną wężownicę, zabezpieczającą go przed przegrzaniem. Ponadto korpus płaszcza wodnego wzmocniony jest szpilkami.

Komfort i Wytrzymałość

– Króciec wejścia/wyjścia do układu – 1 cal, a do wężownicy ½ cala. – Stabilne i wytrzymałe na naprężenia drzwi kominka wykonane są z zamkniętego profilu. – Uszczelka drzwi znajduje się w wyprofilowanym kanale, co gwarantuje odpowiednie jej przyleganie oraz zapobiega ewentualnemu wypadnięciu podczas eksploatacji.

Zgodność z Normami Ekoprojektu

Urządzenie wyposażone jest w system czystej szyby – dzięki tzw. kurtynie strumień powietrza rozprowadzany jest równomiernie, omiata szkło i ogranicza do minimum osadzanie się na nim sadzy. Pozwala to utrzymać efektowny i czysty wygląd szyby przez długi czas. Wkład bezrusztowy, w którym występuje tzw. zjawisko dopalania na popiele, maksymalnie wykorzystuje energię cieplną z drewna.

Rysunek techniczny

Kominek z płaszczem wodnym MBZ Lewy 13 KW Ø 200 Rysunek Techniczny

Polecane produkty

Poleca również:

Opinie o produkcie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kominek z płaszczem wodnym MBZ Prawy 13 KW Ø 200”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Montaż Kominków

MM Kominki to nie tylko sklep z kominkami, ale również profesjonalny montaż kominków. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania kominkowe, aby spełnić Twoje wszystkie potrzeby! Nasze 14 letnie doświadczenie w sprzedaży i montażu kominków pozwala nam dokładnie określić jakiego kominka potrzebują twoje cztery kąty!

Montujemy w promieniu 150 km od Radomia