PIECOKOMINKI CeBud

Piecokominek

Pieco KOMINEK – NAJZDROWSZE I NAJTAŃSZE OGRZEWANIE WASZYCH DOMÓW

Nowoczesne piece pokojowe należą do najbardziej ekologicznych źródeł ciepła dostępnych na rynku – podczas eksploatacji nie wytwarzają się żadne szkodliwe substancje, pomieszczenia są ogrzewane poprzez promieniowanie podczerwone, które towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów, znamy je z pieców kaflowych. Ponadto ogrzewanie kominkiem jest stosunkowo tanim rozwiązaniem – jako paliwo stosuje się drewno lub biomasę, które kosztuje znacznie mniej od gazu lub oleju opałowego stosowanych przy kotłach c.o.. Dodatkowym atutem instalacji jest jej niezależność od innych źródeł energii – w razie jakiejkolwiek awarii do ogrzania domu wystarczy tylko suche drewno. Kominek, oprócz walorów użytkowych, pełni też funkcję dekoracyjną i relaksującą. Obserwowanie płomieni oraz oddziaływanie promieniowania cieplnego wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie, dzięki ogrzewaniu pieco-kominkiem możemy korzystać z naturalnej terapii cieplnej i w bezpieczny (nie mamy tu do czynienia
z promieniowaniem UV) sposób poddać się leczniczemu działaniu promieniowania podczerwonego.

Piecokominek łączy zalety tradycyjnego pieca kaflowego oraz standardowego kominka. Piecokominek dłużej oddaje ciepło niż zwykły kominek, ponieważ gromadzi energię w części akumulacyjnej. Piecokominek posiada wysoką bezwładność cieplną, piec wolno się rozgrzewa, ale i długo zachowuje ciepło (paliwa wystarcza na 8-15 godzin). Czas grzania jest jednak zależny od wielu czynników: wielkości, wymiarów i typu części akumulacyjnej.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem, posiadamy w swojej ofercie montaż piecokominków. Wraz z usługą montażu oferujemy gwarancję naszych usług. Zapraszam do kontaktu wszelkie zainteresowane osoby.