W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń lub napisz do naszego działu obsługi klienta: +48 514 340 012

Darmowa dostawa

Zgarnij rabat 5% wraz z darmową dostawą na terenie Polski

Kratki

Kominek Powietrzny Stalowy Lucy Slim 8 KW Ø 160

6,450.00 

2 w magazynie

Zadzwoń jeżeli masz jakieś pytania na temat produktu

Komora spalania wyłożona jest materiałem akumulującym ciepło, TERMOTEC, który podnosi temperaturę w palenisku, zapewniając efektywniejsze spalanie i dłuższe utrzymanie temperatury. Dopalanie cząstek opału odbywa się dzięki dwóm deflektorom, które wydłużają drogę spalin, co podnosi efektywność spalania i minimalizuje emisję szkodliwych substancji. Dostarczanie powietrza do wkładu odbywa się wyłącznie z zewnątrz poprzez wbudowany króciec dolotu powietrza o średnicy fi 125 mm. Regulacja odbywa się za pomocą przepustnicy umieszczonej pod drzwiczkami, co eliminuje błędy w użytkowaniu. Cały mechanizm działa bardzo cicho i bezawaryjnie.

Spełnia kryteria

  • Ekoprojekt
  • Rekuperacja
  • KRATKI PRO
  • BImSchV 2

Klasa energetyczna:

SKU: LUCY/12/SLIM/BLACK Kategorie: , Tagi: , ,

Dodaj do zestawu

Dane techniczne

Moc nominalna
8 kW
Sprawność cieplna
83%
Zakres mocy grzewczej
3.0 – 10.0 kW
Klasa efektywności
A+
Średnica wylotu spalin
160 mm
Temperatura spalin
180 °C
Maksymalna długość polan
Minimalne pole czynne kratek wylotowych
≥500 cm²
Gwarancja
5 lat/a
Szerokość
65.4 cm
Masa
155 kg
Materiał wykonania
Stal
Spełnia kryteria Ekoprojektu
tak

Opis Produktu

Kominek Lucy Slim 8 kW Ø 160 – Kratki

Wkład wyposażony jest w potrójny system dopowietrzenia komory spalania. Powietrze pierwotne, ułatwiające rozpalanie drewna, dostarczane jest pod ruszt, a powietrze wtórne, zapewniające ekonomiczne i ekologiczne spalanie, jest doprowadzane przez otwory w tylnej ścianie. Dodatkowo zastosowany jest system czystej szyby (kurtyna powietrzna), który dostarcza powietrze bezpośrednio na szybę poprzez system kanałów umieszczonych na bokach kominka. To zapewnia dopływ tlenu do górnej części komory spalania, gdzie następuje dopalanie gazów powstałych w procesie spalania drewna, ograniczając emisję szkodliwego CO do atmosfery. Dzięki temu systemowi dopowietrzenia możliwe jest bardzo precyzyjne sterowanie procesem spalania.

Ekologiczne Spalanie

Urządzenie spełnia wymagania Ekoprojektu oraz normy BImSchV 2, ustalając maksymalną emisję CO.

Bezpieczeństwo na Najwyższym Poziomie

Front wkładu wyposażony został w ceramikę żaroodporną, która wytrzymuje temperaturę do 660°C. Szkło oferowane przez nas posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa. Specjalna perforowana konstrukcja klamki chroni przed nadmiernym nagrzewaniem, zapewniając wysoki komfort użytkowania kominka. Korpus i front wkładu są odporne na działanie wysokich temperatur dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej stali. Solidne spawy wykonane w osłonie gazu szlachetnego oraz elementy stalowe wycinane laserowo i gięte na giętarkach CNC zapewniają doskonałą szczelność.

Wygodne Użytkowanie

W kominku zastosowano specjalnie profilowaną płytę dolną wykonaną z materiału TERMOTEC, co sprawia, że komora spalania jest głębsza i mieści większą ilość drewna. Wyjmowany ruszt i popielnik ułatwiają utrzymanie wkładu w czystości. Ograniczone osadzanie sadzy następuje dzięki zastosowanemu systemowi czystej szyby, gdzie kurtyna powietrzna odgradza szybę od paleniska. Regulowane nóżki pozwalają na zniwelowanie nierówności podłoża i wypoziomowanie wkładu. Model wyposażony jest w ruchomy wylot spalin, eliminując konieczność zakupu dodatkowych kolan i ułatwiając dostosowanie kąta podłączenia do instalacji kominowej.

Nowoczesny Design

Wkład posiada nowoczesny panoramiczny front z płytką komorą spalania, doskonale pasujący do salonów o niewielkiej powierzchni oraz małym zapotrzebowaniu na moc grzewczą. Idealny do domów energooszczędnych i pasywnych. Ozdobna, pojedyncza szyba typu glass dodaje elegancji i nowoczesności, optycznie powiększając front wkładu i podkreślając wizję ognia. Drzwi wkładu posiadają wygodną klamkę.

Rysunek techniczny

rysunek techniczny Kominek Lucy Slim 8 kW Ø 160 - Kratki

Polecane produkty

Poleca również:

Opinie o produkcie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kominek Powietrzny Stalowy Lucy Slim 8 KW Ø 160”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Montaż Kominków

MM Kominki to nie tylko sklep z kominkami, ale również profesjonalny montaż kominków. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania kominkowe, aby spełnić Twoje wszystkie potrzeby! Nasze 14 letnie doświadczenie w sprzedaży i montażu kominków pozwala nam dokładnie określić jakiego kominka potrzebują twoje cztery kąty!

Montujemy w promieniu 150 km od Radomia