W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń lub napisz do naszego działu obsługi klienta: +48 514 340 012

Darmowa dostawa

Kominek na raty

Kominek powietrzny stalowy MBM prawy BS 10 kW Ø 200 Gilotyna

10,700.00 

Zadzwoń jeżeli masz jakieś pytania na temat produktu

 
Wersja Prawy gilotyna
Moc nominalna (kW) 10
Zakres mocy grzewczej (kW) 4.5 – 12.5
Sprawność cieplna (%) 81
Temperatura spalin (oC) 235
Max długość polan (cm) 50
Minimalne wymagane pole czynne kratek wlotowych (cm2) ≥500
Minimalne wymagane pole czynne kratek wylotowych (cm2) ≥700
Średnica wylotu spalin (mm) 200
Kolor Czarny
Domykanie Nie
Materiał Stal
Kierunek otwierania drzwi Do Góry, W Lewo
 
Klasa energetyczna A
Współczynnik EEI 106.705
Moc cieplna do ogrzewania pomieszczeń (kW) 10
Emisja CO (przy 13% O2) ≤ podawana w % 0.1
Emisja pyłków (mg/Nm3) 28
 
Spełnia kryteria Ekoprojekt, Rekuperacja, KRATKI PRO, BImSchV 2
 
Cechy konstrukcji Dolot Powietrza, Ozdobna Szyba Typu Glass, Wyłożenie Komory Spalania
Rodzaj frontu Front stalowy z szybą malowaną
Rodzaj paliwa Sezonowane Drewno Liściaste (Wilgotność ≤20%)
EAN 5901350049495
 
Szerokość (cm) 83.7
Wysokość (cm) 126.9
Głębokość (cm) 54.6
Waga (kg) 244

Klasa energetyczna:

Kominek na raty

Dodaj do zestawu

Dane techniczne

Moc nominalna
Sprawność cieplna
Zakres mocy grzewczej
Klasa efektywności
Średnica wylotu spalin
Temperatura spalin
Maksymalna długość polan
Minimalne pole czynne kratek wylotowych
Gwarancja
Szerokość
Masa
Materiał wykonania
Spełnia kryteria Ekoprojektu
tak

Opis Produktu

MAKSYMALNE WYKORZYSTANIE ENERGII Korpus i front wykonane z wysokogatunkowej stali, odporne na bardzo wysokie temperatury. Efektywne spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury dzięki wyłożeniu komory spalania materiałem TERMOTEC, który akumuluje ciepło i podwyższa temperaturę w komorze. Wysoki czopuch i poprzecznie umieszczone płomieniówki zwiększają powierzchnię wymiany ciepła między wkładem a otoczeniem. Obniżenie temperatury spalin zwiększa sprawność urządzenia. Stabilne i wytrzymałe drzwi kominka wykonane z zamkniętego profilu. Uszczelka drzwi znajduje się w wyprofilowanym kanale, co gwarantuje odpowiednie przyleganie i zapobiega wypadaniu podczas eksploatacji. Deflektor wydłuża drogę spalin, umożliwiając dopalanie cząstek opału. Powietrze jest dostarczane wyłącznie z zewnątrz dzięki wbudowanemu króćcowi dolotu powietrza o średnicy 125 mm. Regulacja dolotu powietrza odbywa się za pomocą jednego regulatora, eliminując błędy użytkowania. Potrójny system dopowietrzenia komory spalania: powietrze pierwotne skierowane na płytę spalania; powietrze wtórne dostarczane otworami w tylnej ścianie. Dodatkowo zastosowany system czystej szyby (kurtyna powietrza).
BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE Doskonała szczelność dzięki solidnym spawom wykonanym w osłonie gazu szlachetnego. Elementy stalowe są wycinane laserowo za pomocą nowoczesnych urządzeń i wyginane na giętarkach CNC. Front wkładu wyposażony jest w ceramikę żaroodporną, wytrzymującą temperaturę do 660°C.
EKOLOGICZNE SPALANIE Urządzenie spełnia wymagania Ekoprojektu oraz normy BImSchV 2, określającej maksymalną emisję CO.
WYGODNE UŻYTKOWANIE Wkład bezrusztowy, umożliwiający dopalanie na popiele. Opał wypala się na drobny popiół, pozostawiając minimalną ilość odpadów. Energia cieplna z drewna jest maksymalnie wykorzystana. Płyta dolna wkładu jest znacznie obniżona w stosunku do drzwi. Drzwi wkładu działają w systemie lift up – szyba unoszona do góry. System oparty na przeciwwadze z dwoma bloczkami (po obu stronach drzwiczek) z linką stalową, pracującą w prowadnicach na łożyskowanych krążkach, co zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru drzwi. Poruszają się na ogniotrwałych łożyskach wzdłuż prowadnic ślizgowych, gwarantując lekką, cichą i bezawaryjną pracę. Ruch drzwiczek odbywa się w odległości kilku milimetrów od korpusu, co zapobiega uszkodzeniu uszczelnienia. Zamknięte drzwi są wtłaczane z dużą siłą w głąb futryny, zapewniając całkowitą szczelność paleniska. Dzięki podnoszonym i opuszczanym drzwiom można jednorazowo załadować odpowiednią ilość drewna. Mechanizm bocznego otwierania szyb ułatwia ich czyszczenie i utrzymanie czystości paleniska. System czystej szyby (kierownica powietrza) ogranicza osadzanie sadzy.
NOWOCZESNY DESIGN Wkład kominkowy z dwoma szybami zestawionymi pod kątem prostym (szyby łączone bez szprosa). Dekoracyjna szyba typu glass, wytrzymująca temperaturę do 660°C, nadaje kominkowi nowoczesny i elegancki wygląd, optycznie powiększając front wkładu.

Rysunek techniczny

Kominek powietrzny stalowy MBM prawy BS 10 kW Ø 200 Gilotyna

Polecane produkty

Poleca również:

Opinie o produkcie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kominek powietrzny stalowy MBM prawy BS 10 kW Ø 200 Gilotyna”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Montaż Kominków

MM Kominki to nie tylko sklep z kominkami, ale również profesjonalny montaż kominków. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania kominkowe, aby spełnić Twoje wszystkie potrzeby! Nasze 14 letnie doświadczenie w sprzedaży i montażu kominków pozwala nam dokładnie określić jakiego kominka potrzebują twoje cztery kąty!

Montujemy w promieniu 150 km od Radomia