W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń lub napisz do naszego działu obsługi klienta: +48 514 340 012

Darmowa dostawa

Kominek na raty

Kratki

Piec Stalowy Typu Koza Proton 8 Kw Ø 150

5,620.00 

Zadzwoń jeżeli masz jakieś pytania na temat produktu

Kominek Wolnostojący Piec Stalowy typu Koza –  elegancki piec wolnostojący wykonany z solidnej stali o minimalistycznym wzornictwie. Ten wyjątkowy kominek jest idealnym wyborem dla tych, którzy marzą o magicznej atmosferze prawdziwego domowego ogniska, ale z ograniczoną ilością miejsca do dyspozycji. (8 kW, Ø 150 mm)

Klasa energetyczna:

SKU: KOZA/PROTON Kategoria: Tagi: , ,
Kominek na raty

Dane techniczne

Moc nominalna
8 kW
Sprawność cieplna
82%
Zakres mocy grzewczej
6.0 – 9 kW
Klasa efektywności
A+
Średnica wylotu spalin
150 mm
Temperatura spalin
255 °C
Maksymalna długość polan
30 cm
Minimalne pole czynne kratek wylotowych
Gwarancja
5 lat/a
Szerokość
53.5 cm
Masa
143 kg
Materiał wykonania
Stal
Spełnia kryteria Ekoprojektu
tak

Opis Produktu

Kominek Wolnostojący Piec Stalowy typu Koza o mocy 8 kW

Wspaniała Wizja Ognia

Przestronna przednia szyba i duża komora spalania tworzą niezapomniany widok ognia.

Innowacyjne Rozwiązania Techniczne

Poznaj nowoczesne technologie, które sprawiają, że nasz piec to nie tylko źródło ciepła, ale również ekologiczne i efektywne urządzenie.

Łatwa Konserwacja i Czystość

Dowiedz się, dlaczego utrzymanie pieca w idealnej czystości jest tak proste i wygodne.

Montaż na Twoje Potrzeby

Dowiesz się, dlaczego nasz piec jest dostosowany do różnych opcji montażu, zapewniając elastyczność i wygodę podczas instalacji. Przestronna przednia szyba w połączeniu z dużą komorą spalania w znaczący sposób wpływają na atrakcyjną wizję ognia. Solidna nowoczesna klamka, ułatwia szczelne zamknięcie drzwiczek. Dzięki temu urządzenie doskonale sprawdzi się w domach z rekuperacją. Praktyczna półka w górnej części pieca może stanowić miejsce na podgrzanie kubka z kawą lub herbatą. Z kolei postawienie w tym miejscu olejków eterycznych pozwoli uwolnić pełną gamę zapachu.

Urządzenie spełnia wymagania Ekoprojektu oraz normy BImSchV 2, wyznaczającej maksymalną emisję CO.

Efektywniejsze spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury następuje dzięki wyłożeniu komory spalania TERMOTEC, materiałem akumulującym ciepło, który podwyższa temperaturę w palenisku. Dopalanie cząstek opału następuje dzięki systemowi dwóch deflektorów, które wydłużają drogę spalin. Proces ten podnosi również efektywność spalania oraz gwarantuje lepsze wykorzystanie energii, a tym samym minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Dostarczanie powietrza do wkładu odbywa się z zewnątrz, dzięki wbudowanemu króćcowi dolotu powietrza fi 100 mm. Sam dolot można podłączyć do pieca od tyłu lub od dołu. Jego regulacja odbywa się za pomocą przepustnicy ustawianej jednym regulatorem znajdującą się poniżej drzwiczek, co wyklucza błędy w niewłaściwym użytkowaniu. Cały mechanizm działa bardzo cicho i bezawaryjnie. We wkładzie zastosowany jest potrójny system dopowietrzenia komory spalania. Powietrze pierwotne, ułatwiające rozpalanie drewna, dostarczane jest pod ruszt. Powietrze wtórne – zapewniające ekologiczne spalanie – dostarczane jest otworami w tylnej ścianie. Dodatkowo piec posiada system czystej szyby (kurtyna powietrza), czyli powietrze dostarczane jest bezpośrednio na szybę poprzez system kanałów umieszczonych na bokach kominka. W ten sposób dostarczany jest tlen do górnej części komory spalania, w której następuje dopalanie gazów powstałych w procesie spalania drewna, co dodatkowo ogranicza emisję szkodliwego CO do atmosfery. PROTON wyposażony jest w ceramikę żaroodporną wytrzymująca temperaturę do 660°C. Oferowane przez Nas szkło posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa. Korpus i front wkładu są odporne na działanie wysokich temperatur dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej stali. Zapewnia to stabilność całej konstrukcji. Doskonała szczelność urządzenia zapewniona jest, dzięki solidnym spawom wykonanym w osłonie gazu szlachetnego. Elementy stalowe wycinane laserowo przy pomocy nowoczesnych urządzeń, a następnie wyginane na giętarkach CNC. W piecu zastosowano specjalnie profilowaną płytę dolną wykonaną z materiału TERMOTEC, która obniża palenisko, dzięki temu komora spalania jest głębsza i mieści w sobie większą ilość drewna. Specjalna perforowana konstrukcja klamki chroni przed nadmiernym nagrzewaniem, co wpływa na wysoki komfort użytkowania kominka. Piec można z łatwością utrzymać w czystości dzięki wyjmowanemu rusztowi i pojemnikowi, w którym gromadzi się popiół. Przeszklenie wkładu pozostaje czyste dzięki zastosowanemu w nim systemowi czystej szyby. Kurtyna powietrzna odgradza szybę od paleniska. Dzięki czemu nie brudzi się. PROTON ma możliwość zamontowania wylotu spalin zarówno od góry, jak i z tyłu urządzenia, co ułatwia jego instalację. Pod paleniskiem znajduje się dodatkowa zamykana komora, w której ukryty jest system podłączenia dolotu. Otwieranie drzwiczek oparte jest o system klik-klak, który nie wymaga dodatkowego uchwytu.

Rysunek techniczny

Piec Stalowy Typu Koza Proton 8 Kw Ø 150 rys tech

Polecane produkty

Poleca również:

Opinie o produkcie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Piec Stalowy Typu Koza Proton 8 Kw Ø 150”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Montaż Kominków

MM Kominki to nie tylko sklep z kominkami, ale również profesjonalny montaż kominków. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania kominkowe, aby spełnić Twoje wszystkie potrzeby! Nasze 14 letnie doświadczenie w sprzedaży i montażu kominków pozwala nam dokładnie określić jakiego kominka potrzebują twoje cztery kąty!

Montujemy w promieniu 150 km od Radomia