W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń lub napisz do naszego działu obsługi klienta: +48 514 340 012

Darmowa dostawa

Zgarnij rabat 5% wraz z darmową dostawą na terenie Polski

Kratki

Kaseta kominkowa ARKE Black 80 12 kW fi 200

5,110.00 

Zadzwoń jeżeli masz jakieś pytania na temat produktu

Kaseta kominkowa Arke czarne wyłożenie to rodzaj paleniska zamkniętego, który można łatwo zamontować w istniejących paleniskach otwartych lub zastosować do indywidualnej zabudowy. Jej prosty, a zarazem elegancki design doskonale współgra z wyjątkowo skutecznymi parametrami cieplnymi. Wyposażona jest w system czystej szyby, który razem z osobnym pojemnikiem na popiół ułatwia utrzymanie urządzenia w nienagannej czystości. Spełnia kryteria: Ekoprojekt, BImSchV 2

Wysokość (cm) 61.8
Głębokość (cm) 47.05
Szerokość (cm) 85

Klasa energetyczna:

SKU: KASETA/ARKE/80/BLACK Kategoria: Tagi: ,

Dane techniczne

Moc nominalna
12 kW
Sprawność cieplna
75%
Zakres mocy grzewczej
6.0 – 16.0 kW
Klasa efektywności
A
Średnica wylotu spalin
200 mm
Temperatura spalin
320 °C
Maksymalna długość polan
Minimalne pole czynne kratek wylotowych
≥700 cm²
Gwarancja
5 lat/a
Szerokość
85 cm
Masa
132 kg
Materiał wykonania
Stal
Spełnia kryteria Ekoprojektu
tak

Opis Produktu

Model ARKE Black 80 12 kW fi 200

Wykorzystanie komory spalania TERMOTEC, z wyściółką z materiału akumulującego ciepło, przyczynia się do efektywniejszego spalania oraz dłuższego utrzymywania temperatury w palenisku. Dzięki zastosowaniu deflektora, droga spalin jest wydłużona, co umożliwia dokładne dopalanie cząstek opału. Ten proces zwiększa efektywność spalania i pozwala na lepsze wykorzystanie energii, minimalizując jednocześnie emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Kaseta kominkowa wyposażona jest w turbiny, umieszczone pod komorą spalania, z trzystopniową regulacją pracy wentylatorów. W zależności od wybranej pozycji:
  • Pozycja 0: Turbiny automatycznie włączają się i pracują ze zredukowaną prędkością po osiągnięciu przez czujnik temperatury 50°C.
  • Pozycja 1: Turbiny pracują ciągle ze zredukowaną prędkością niezależnie od pracy kasety.
  • Pozycja 2: Turbiny pracują ciągle z pełną prędkością niezależnie od pracy kasety.
Działanie turbin zapewnia skuteczne rozprowadzenie ciepła do otoczenia poprzez wymuszenie obiegu powietrza. Regulacja powietrza, zwana kurtyną powietrzną, odbywa się za pomocą mechanizmu zainstalowanego nad drzwiami pieca. Otwarcie mechanizmu umożliwia doprowadzenie powietrza do wkładu, co sprzyja dopalaniu gazów powstałych podczas spalania drewna, ograniczając emisję szkodliwego CO do atmosfery. Ponadto, powietrze skierowane na szybę sprawia, że ogień i dym są odsuwane od niej, co znacznie ogranicza osadzanie się sadzy, pozostawiając ją czystą. Dodatkowo, do wkładu można dostarczyć powietrze z zewnątrz, montując króciec dolotu zimnego powietrza, co wymaga dokupienia odpowiednich akcesoriów. Ta opcja jest dostępna wyłącznie dla wkładów wyprodukowanych po 1 maja 2018 roku. Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie Wkład z frontem wykonanym z ceramiki żaroodpornej, odpornym na temperatury do 660°C, zapewniającym certyfikowaną jakość i bezpieczeństwo. Korpus i front wkładu z wysokogatunkowej stali, odpornych na wysokie temperatury, gwarantujących trwałość. Solidne spawy wykonane w osłonie gazu szlachetnego zapewniają doskonałą szczelność. Elementy stalowe wycinane laserowo i gięte na giętarkach CNC, gwarantujące precyzję wykonania.

Wygodne użytkowanie

Dzięki zamontowanemu rusztowi i pojemnikowi na popiół, utrzymanie czystości wkładu jest proste. System czystej szyby ogranicza osadzanie się sadzy, a kurtyna powietrzna oddziela szybę od paleniska, zapobiegając zabrudzeniom.

Nowoczesny design

Jedna dekoracyjna szyba typu glass nadaje elegancki i nowoczesny wygląd. Wykorzystanie tego rozwiązania optycznie powiększa front wkładu, podkreślając wizję ognia. Drzwi wyposażone w wygodne klamki ułatwiają użytkowanie.

Ekologiczne spalanie

Urządzenie spełnia normy Ekoprojektu oraz BImSchV 2, ograniczając emisję CO.

Rysunek techniczny

rysunek techniczny Kaseta kominkowa ARKE 80 12 kW fi 200

Polecane produkty

Poleca również:

Opinie o produkcie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kaseta kominkowa ARKE Black 80 12 kW fi 200”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Montaż Kominków

MM Kominki to nie tylko sklep z kominkami, ale również profesjonalny montaż kominków. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania kominkowe, aby spełnić Twoje wszystkie potrzeby! Nasze 14 letnie doświadczenie w sprzedaży i montażu kominków pozwala nam dokładnie określić jakiego kominka potrzebują twoje cztery kąty!

Montujemy w promieniu 150 km od Radomia