You are currently viewing Montaż kominka. Czym jest kominek i czy warto jest mieć go w domu?

Montaż kominka. Czym jest kominek i czy warto jest mieć go w domu?

Czym jest kominek i czy warto jest mieć go w domu?

Kominek jest bardzo przyjemnym urządzeniem. W mroźne, zimowe wieczory stanowi świetną atrakcje, a
jego ciepłe płomienie umilą Twój wolny czas. Oprócz tego, że kominek jest bardzo ładną ozdobą przy zainstalowaniu odpowiedniej instalacji może się stać także głównym źródłem ocieplenia, co w dłuższej perspektywie może być dla Twojego domu nie lada oszczędnością. Jeżeli zastanawiasz się jakie są rodzaje kominków,  na czym odbywa się montaż kominka i kiedy warto się na poszczególny zdecydować, to w tym artykule dokładnie omówię to, oraz inne zagadnienia dotyczące kominków.

Kominek otwarty:

Pierwszym, będącym najtańszym rozwiązaniem jest kominek otwarty. Przeważnie tego typu instalacja jest wykorzystywana jako ozdoba, gdyż jego otwarta konstrukcja powoduje ogromne straty ciepła. Taki kominek będzie idealną propozycją jeżeli ogrzewasz dom innym źródłem grzewczym, np piecem gazowym, a kominek będzie jedynie dodatkiem. Jednak to, że taki kominek nie nadaję się do ogrzewania nie znaczy, że nie emituje żadnego ciepła. Jeżeli umieścisz go np. W sypialni to ze względu na promieniowanie ciepła od szyby kominka to pomieszczenie będzie ogrzane, do tego montaż kominka tego typu zapewni niepowtarzalny efekt.

Kaseta kominkowa:

Drugą, rzadziej wybieraną opcją jest tak zwana kaseta kominkowa. Takie rozwiązanie jest droższe, ale ze względu na to, że jego konstrukcja jest zamknięta gwarantuję bardzo wysoką efektywność grzewczą. Jeżeli zdecydujemy się na zakup specjalnej instalacji, do której będziemy musieli dokupić min. Wentylator to taki kominek może stanowić główne źródło ogrzewania w domu. Jest to idealna propozycja dla częstszych użytkowników kominka, a także większych domów, które wymagają większych nakładów grzewczych.

Wkład kominkowy:

Ostatnią, będąca jedną z najczęściej wybieranych propozycją są wkłady kominkowe. W ich przypadku
mamy do wyboru dwa sposoby na zagospodarowanie wytworzonego ciepła. Pierwszym, niewymagającym wkładu finansowego sposobem są zainstalowane fabrycznie w kominku wyloty powietrza. Za ich pomocą powietrze cyrkuluję na odległość maksymalnie 3-4m i emituje ciepłe powietrze. Drugim sposobem, które sprawdzi się w większych przestrzeniach jest instalacja wentylatora. Gwarantuje on równomiernie rozprowadzenie ciepła po całym domu i może być jedynym źródłem ciepła.

Podsumowanie:

Na rynku dostępnych jest wiele różnych kominków. Zależnie od tego, czy mieszkasz na dużej, czy małej
przestrzeni i czy korzystasz z kominka sporadycznie, czy często możesz wybrać propozycję idealną dla
siebie. Jeżeli zdecydujesz się na efektywny kominek z instalacją, możesz oszczędzić i nie płacić za gaz.

Jeśli jesteś zainteresowany montażem kominka, zapraszamy do kontaktu. Nasze usługi świadczymy na terenie Radomia i okolic.

Dodaj komentarz